Home Nieuws Activiteiten NCA kunstveiling voor Bom Samaritano

NCA kunstveiling voor Bom Samaritano

1055

Het ondersteunen van goede doelen zit in het DNA van de NCA. En daarmee ook bij de leden! Velen wonen (vol- of deeltijds) in Portugal en we zien om ons heen dat er nog veel te verbeteren valt. Portugal is nou eenmaal minder welvarend dan Vlaanderen of Nederland. Daarom hebben we een actie opgezet die niet alleen geld oplevert, maar de donateurs ook iets blijvends geeft; een veiling van unieke kunstwerken, geheel belangeloos gedoneerd door de kunstenaars. Uiteraard hopen we op een grote opbrengst. Doet u mee?

De veiling vindt plaats op Facebook (NCA Portugal pagina). Vanaf 10 april staan alle kunstwerken online – zoek op ‘NCA veiling’ of kijk bij de announcements. Bieden kan door een bedrag als reactie te geven. Uiteraard is de bieding bindend en hopen we dat iedereen serieus meedoet. Kijk voordat je biedt alvast bij de reacties. 100% van de opbrengst is voor kindertehuis Bom Samaritano.

Anoniem bieden of meebieden als je geen Facebook hebt, kan ook. Stuur daarvoor een mailtje (met je naam, dat dan wel…) naar redactie@blikopportugal.com met je uiterste bod. Als jouw uiterste bod hoger is dan het hoogste bod op Facebook, koop je het kunstwerk en betaal je het hoogste bod + 10 euro.

De kunstwerken

Light breaks where no sun shines
Afmetingen 40 x 50 cm inc. passepartout
Materiaal: aquarel
Waarde: € 200

Mary Byrde
Geboren in Sussex en verhuisde eind jaren 60 naar Nederland, woont tegenwoordig deels in Amsterdam deels in Aljezur. Studeerde aan de kunstacademie van West Sussex, deed een opleiding Creative Therapy in Zeist en heeft daarna 20 jaar in de psychiatrie gewerkt. De steeds veranderende natuur in Portugal is haar grote inspiratiebron.

Bieden op FacebookBieden per mail

Autumn in Belgium
Afmetingen 99,5 x 60 cm
Materiaal: acryl en mediamix
Waarde: € 325

Mikki Frederickx
Mikki schildert niet alleen, maar maakt ook sculpturen voor binnen en tuin, tafelgerei, kleine geschenken, lampen, potten en vazen. Elk kunstwerk is 100% handgemaakt. Ze schildert positieve emoties in gedichten van kleur, gebruik makend van verschillende media en technieken om geluk uit te drukken.

Hoogste bod op dit moment: EUR 100 (check Faceook voor de laatste updates)

Sonate in yellow
Afmetingen 90 x 60 cm
Materiaal: acrylic op canvas
Waarde: € 350

Els van der Laan
Els studeerde aan de Amsterdamse Vrije Kunst Academie en had les bij verschillende leraren. In het begin maakte ze landschappen in aquarel maar al snel stapte ze over naar olieverf. Nu werkt ze met acrylverf en verschillende materialen om diepte en reliëf te creëren. Haar werk vraagt van de toeschouwer om een eigen interpretatie.

Uit Windvlagen Gewekt
Afmetingen 50 x 65 cm
Materiaal: gemengde techniek op papier
Waarde: € 400

Frederik Beerbaum
Geboren in 1942 in Hilversum, Hij had zijn opleiding aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam waar hij in 1969 afstudeerde. Sinds 1978 lid van Arti et Amicitiae in Amsterdam en hij is aangesloten bij The Arts Club in Londen en The Salmagundi Club in New York. Frederik woont en werkt in Nederland en Portugal.

Hoogste bod op dit moment: EUR 150 (check Faceook voor de laatste updates)

Mickey
Afmetingen 80 x 30 cm
Materiaal: olieverf op doek
Waarde: € 220

Hans van Hoogdalem
Hans studeerde eind 60-er jaren in Utrecht aan de Nationale Schilderschool (NIMETO) en startte zijn carrière in 1970 als ontwerper en decorschilder. In 2000 verliet hij Holland en ging in Portugal wonen. Het schilderen van portretten, stillevens, dieren en andere onderwerpen werd een dagelijkse activiteit.

Hoogste bod op dit moment: EUR 110 (check Faceook voor de laatste updates)

Klaprozen – 1
Afmetingen 50 x 70 cm
Materiaal: Olieverf

Gerty Geerts
Geboren in Oost-Vlaanderen in 1963 en opgegroeid in Antwerpen. Altijd gepassioneerd geweest door kunst en fotografie. Na haar studies aan de plastische kunstenschool in Antwerpen heeft ze een tijdje beide hobby’s uitgeoefend, maar later is ze haar meer gaan focussen op de fotografie.

A Alegria
Afmetingen 30 x 42 cm
Materiaal: Aquarelverf op papier
Waarde: € 125

Wendy Beugels
Met haar ‘Happy Watercolors’, kleurrijke aquarellen die een combinatie van realiteit en eigen interpretatie zijn, wil Wendy vrolijkheid overbrengen. Ze haalde haar bachelordiploma aan de School of Fine Arts in Maastricht. Sinds ze regelmatig naar Portugal gaat, zijn mensen, dieren, muziek, bloemen en het straatleven haar inspiratie.

Hoogste bod op dit moment: EUR 350 (check Faceook voor de laatste updates)

Klaprozen – 2
Afmetingen 50 x 70 cm
Materiaal: Olieverf

Gerty Geerts

Tulpen
Afmetingen 100 x 100 cm
Materiaal: olieverf
Waarde: € 400

Raymond Cornelisses
In 1946 geboren in Antwerpen. Begon rond zijn 50e met olieverf schilderen. Heeft enkele jaren les gevolgd bij de Antwerpse kunstenaar wijlen Jacques Vermeersch. Na zijn pensioen is hij meer gaan schilderen en heeft hij zich verder ontwikkeld.

Hoogste bod op dit moment: EUR 130 (check Faceook voor de laatste updates)

Peixe porco
Afmetingen: 40 x 50 cm
Materiaal: mixed media op canvas
Waarde: € 400

Meinke Flesseman
Meinke groeide op in de Algarve en heeft haar studietijd doorgebracht in Nederland, Engeland, Italië en Rusland. ‘Ik schilderde altijd lege en eenzame landschappen zonder mensen of dieren. Dat is veranderd toen ik terugkwam in de Algarve. Plots ging ik schilderen met meer leven.’

Opening up
Afmetingen 20 x 60 cm
Materiaal: Olieverf
Waarde: € 150

Mientje De Goeij-de Rooij
Mientje heeft gewoond en gewerkt in Hong Kong vanaf 1980. In 1996 is ze naar de Algarve gekomen. Ze begon in 2004 met schilderen. Ze vindt het fijn het gevoel en passie voor kleur en natuur te gebruiken om vrolijkheid en geluk te verspreiden.

Little mermaid
Afmetingen 50 x 40 cm
Materiaal: Acryl on canvas
Waarde: € 150

Yvonne Rotgans
Yvonne, geboren in 1962 in Nederland, woont sinds 2001 in de Algarve waar ze heeft deelgenomen aan talloze kunstexposities in galerijen en musea. Haar kunst draait om het concept van details – onder de oppervlakte of verborgen uit het zicht.